info@proton.com.tr

Bize E-Posta Gönderin

Tasarım Merkezi

İşletmemiz; Tasarım ve yazılım çalışmalarını tamamen kendi öz kaynakları, bilgi birikimi ve teknolojisiyle gerçekleştirmektedir. Özellikle kendi bünyesinde yapmış olduğu özel yazılım çalışmaları ile üretimde birçok farklılık oluşturmaktadır. Firmamız; kablo-tel üretim hattını oluşturan makinalarda ve demir-çelik sektöründe birçok Ar-Ge çalışmaları gerçekleştirmiştir. Bu çalışmalarda üretim hızını ve kalitesini artıran, maliyetleri düşüren, verimlilik artışını sağlayan uygulamaya özel tasarım ve yazılım çalışmaları yapılmıştır.

Demir çelik sektöründe yapılan Ar-Ge ve Tasarım çalışmalarının yanı sıra demir dışı metallerin, özellikle bakır ve alüminyumun ergitilmesi ve dökülmesi ile ilgili Ar-Ge ve Tasarım çalışmaları yapılmaktadır. Demir dışı metallerin ergitilmesi, dökümü ve filmaşin üretimi konularında Türkiye’nin önde gelen kablo firmalarıyla (Pamukkale Kablo, Seval Kablo, Vatan Kablo, Alves Kablo vb.) Ar-Ge projeleri konusunda da ortak çalışmalarımız devam etmektedir.

Ayrıca firmamız; Endüstri 4.0’ın ana çalışma alanlarından olan Görüntü İşleme ve Yapay Öğrenme konularında da Ar-Ge Çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda, görüntü işleme yöntemiyle yuvarlak çelik çubukların sayılması ve kablo izolasyonunda ortaya çıkan hataların tespiti konusunda projeler gerçekleştirilmiştir.

Tasarım Merkezimiz;

1. Kablo-Tel Sektörü

2. Demir-Çelik Sektörü

3. Demir Dışı Metaller

4. Görüntü İşleme

5. Yapay Öğrenme

6. Endüstriyel Yazılım Geliştirme konularında faaliyetlerini sürdürmektedir.