info@proton.com.tr

Bize E-Posta Gönderin

BİZ KİMİZ ?

2006 yılının başlarında endüstriyel otomasyon çözümleri üretmek için kurulan firmamız, endüstriyel sektör çeşitliliğinin zenginliği içinde ağırlıklı olarak demir çelik ve kablo sektörü çözümlerine odaklanmıştır. Mühendis, tekniker ve teknisyenlerden oluşan deneyimli teknik ekibi ile sektördeki tecrübesini teknolojiyi yakından takip etme hassasiyeti ile birleştirerek sektöründeki başarısını gün geçtikçe artırmaktadır. Firmamız yurt içinde ve yurt dışında başarıyla tamamlanmış birçok projeye imza atmıştır. 20 ülkede, 4 farklı kıtada direk veya partnerlerimiz ile gerçekleştirdiğimiz projeler ile ülkemizde ürettiğimiz bilgiyi ihraç ettik, etmeye de devam ediyoruz.

2008 yılından itibaren Siemens’in çözüm ortağı olan Proton, genç ve konusunda uzman ekibiyle endüstriyel çözümlerde sistem kurulumu ve sonrasında da servis hizmetiyle her zaman müşteri odaklı çalışmaya özen gösteren bir mühendislik firmasıdır. Müşteri projelerine göre oluşturduğu güçlü stok alt yapısıyla, hizmet verdiği müşterilerine hızlı tedarik imkânı sunmaktadır.

Firma, 16 yıllık demir-çelik ve kablo sektör tecrübesi ile ülkemizde ve dünyada ihtiyaç duyulan üretim teknolojilerinin tasarım ve projelendirmesinde saygın bir yer elde etmiştir. İlk kurulduğu yıllarda, bulunduğu zamanın standart otomasyon teknolojilerinin tasarım ve imalatını yapan firmamız, bugün hitap ettiği sektörlerde teknolojinin belirlenmesinde öncü firmalardan biri olmuştur. Mühendislik firması olmanın gerekliliklerinde olan ihtiyacı tespit ederek, bu ihtiyaca yönelik üretim teknolojileri geliştirmeyi kendisine hedef belirlemiştir. Bu sebeple küçük bir atölye olarak başladığı iş hayatını, bugün konusunda uzman personeliyle yaklaşık 20 ülkeye ürün ve hizmet veren seviyeye taşımıştır.

Firmamız endüstriyel sektörler içinde genellikle demir çelik ve kablo sektörüne yönelik çözümler üretmekle beraber esas itibari ile Ar-Ge içerikli projeler geliştirmektedir. Ar-Ge ve yazılım çalışmalarını tamamen kendi öz kaynakları, bilgi birikimi ve teknolojisiyle gerçekleştirmektedir. Özellikle kendi bünyesinde yapmış olduğu özel yazılım ve tasarım çalışmaları ile birçok üretim tesisinde farklılık ve yenilik oluşturmuştur. Hizmet verdiğimiz sektörlerde ihtiyaçları belirleyip, bu ihtiyaçlara göre tasarladığımız çözümleri müşterilerimize sunmaktayız.